Volvo EX90

Seznamte se s novým plně elektrickým modelem Volvo EX90, exkluzivním sedmimístným SUV, které je předzvěstí nové éry bezpečnosti.

Od 2 434 900 Kč

600 km

Dojezd v elektrickém režimu
(Až)

30 min

Doba rychlého nabíjení stejnosměrným proudem
(10–80 %)

380 kW

Výkon
(517 k)

4,9 s

Zrychlení
(0–100 km/h)

Hodnoty jsou předběžné a vycházejí z odhadů a výpočtů provedených společností Volvo Cars pro model Volvo EX90. Jejich přesnost nelze zaručit. Dojezd a spotřeba energie v reálných podmínkách se liší v závislosti na stylu jízdy a dalších vnějších faktorech. V současnosti probíhá finální homologace vozu.

Zrozeno pro čistou elektřinu

Volvo EX90 dokáže ujet až 600 km na jedno nabití s nulovými emisemi výfukových plynů a nabízí funkci obousměrného nabíjení.

Všestranné pohodlí až pro sedm cestujících

Velkorysý prostor pro nohy a komfort daný ergonomickým designem. Vyberte si sedm, šest nebo pět snadno nastavitelných sedadel určených pro dospělé osoby.

Nová éra bezpečnosti

Špičkové radary a senzory včetně lidaru zjišťují možná rizika, která nevidíte, a v případě potřeby vám mohou dále pomoci.

Konektivita příští generace

Podpora sítě 5G a integrované služby Google zpříjemňují cestování. Díky aktualizacím vzdáleným přístupem je vůz vždy v aktuálním stavu.

Nová definice bezpečnosti

Jsme lidé a děláme chyby. Pokud Vás někdy něco rozptýlí, jsme zde, abychom se postarali o Vaši bezpečnost. Naše vize světa bez nehod a nový model Volvo EX90 představují začátek nové éry bezpečnosti.

Systém pro porozumění chování řidiče

Systém pro porozumění chování řidiče

Dva senzory v interiéru a kapacitní volant předávají informace algoritmu, který zároveň komunikuje s vnějšími senzory vozu. Systém pro porozumění chování řidiče dokáže rozpoznat Vaši nepozornost nebo únavu a v případě potřeby zasáhnout.

Rozpoznávání cestujících

Rozpoznávání cestujících

Nový systém detekce přítomnosti cestujících pomáhá zabránit tomu, aby se někdo neúmyslně ocitl v potenciálně nebezpečné situaci. Vůz Vás upozorní, pokud se omylem chystáte ve voze zamknout spící dítě nebo podřimujícího psa, a systém klimatizace může minimalizovat potenciální nebezpečí podchlazení nebo srdečního záchvatu.

Přímý průjezd křižovatkou

Přímý průjezd křižovatkou

Volvo EX90 při průjezdech křižovatkami reaguje nejen na protijedoucí vozidla při odbočování vlevo, ale také řidiče upozorní na potenciální ohrožení z bočního směru při jízdě rovně. V případě potřeby začne vůz automaticky brzdit.

Technologie pro zajištění bezpečného prostoru

Laserový senzor lidar

Technologie pro zajištění bezpečného prostoru

Pokročilá sada standardních vnějších senzorů zahrnující radary, kamery a ultrazvukové senzory je u modelu Volvo EX90 doplněna laserovým senzorem lidar, který nepřetržitě sleduje prostor před vozem a umožňuje přesně odhadnout tvar a velikost předmětů v trojrozměrném modelu okolí. Díky pochopení situace v okolním prostředí v kombinaci se systémem pro porozumění chování řidiče může vůz zjistit, kdy řidič potřebuje pomoc, a v zájmu zachování bezpečnosti zasáhnout.

Pokročilý asistenční systém řidiče Pilot Assist poslední generace nabízí zdokonalenou podporu řidiče

Díky pokročilému asistenčnímu systému Pilot Assist je jízda ve voze Volvo EX90 plynulejší a příjemnější. Vůz Vám může pomoci sledovat dopravní situaci a značení jízdních pruhů a na základě aktuálních podmínek upravit rychlost a odstup od ostatních. Mimo to Vám může pomoci přizpůsobit rychlost v ostrých zatáčkách a podpořit Vás v řízení při změně jízdního pruhu. Pokud vůz rozpozná, že řidič nereaguje, může začít brzdit až do zastavení v rámci daného jízdního pruhu.

Snadno ovladatelný infotainment systém

Díky novému výpočetnímu jádru vozu Volvo EX90 je ovládání infotainment systému snazší a pohodlnější než kdy dříve. Intuitivní a adaptivní rozhraní umožňuje uložit požadované preference a následně je snadno vyvolat jedním klepnutím v oblasti zcela nové kontextové lišty.

Fotografie vozu Volvo

Bezrámový displej infotainment systému

Velký 14,5" bezrámový dotykový displej s antireflexní vrstvou usnadňuje čtení i na přímém slunečním světle. Kontextová lišta zobrazuje pouze informace, které právě potřebujete.

Displej komunikačního rozhraní řidiče

9" displej komunikačního rozhraní řidiče modelu Volvo EX90 je upevněn na sloupku řízení a sleduje úhel svislého nastavení volantu, takže je vždy optimálně viditelný.

Dekorativní obložení s podsvícením

Pečlivě navržené podsvícení dřevěného dekorativního obložení v interiéru připomíná měkké a přirozené sluneční světlo.

Více informací

Pokud vás zajímá cokoli navíc, kontaktujte naše dealerství nebo se podívejte na podrobnou prezentaci tohoto vozu na webu Volvocars.cz.

Často kladené dotazy

Ano.

Dojezd závisí na různých okolnostech, jako jsou styl jízdy, teplota okolního prostředí, počasí, vítr, topografický profil a stav silnic. Na dojezd má vliv také to, kolik elektřiny spotřebují další systémy ve voze, například topení a klimatizace. Jednou z možností zvýšení dojezdu je vytopení nebo ochlazení vozu během nabíjení, aby bylo v kabině již na začátku cesty příjemné klima.

Ceny elektřiny se na různých trzích liší, obvykle je však provoz vozu levnější než u benzínové nebo naftové varianty. Nižší náklady na provoz jsou také jedním z důvodů, proč lidé přecházejí na elektrické vozy. A pokud chcete ušetřit ještě více, můžete nabíjení vozu Volvo EX90 nastavit na dobu, kdy jsou ceny elektřiny nejnižší (často to bývá v noci).

Nejrychlejší nabíjení nabízejí stanice pro rychlé nabíjení prostřednictvím stejnosměrného proudu, které si můžete nechat vyhledat podél trasy. Chcete-li nabíjení co nejvíce urychlit, doporučujeme akumulátor nabíjet na 80 % jeho kapacity. Doba nabíjení se tím zkrátí, protože nabíjení na posledních 20 % trvá nejdéle. Na rychlonabíjecí stanici se stejnosměrným proudem se akumulátor při výkonu 250 kW nabije z 10 na 80 % za méně než 30 minut.

* Pokud však potřebujete do cíle nebo k další nabíjecí stanici urazit delší vzdálenost, můžete prostřednictvím displeje středové konzoly nastavit požadavek na nabití akumulátoru až na 100 %.

* Doby nabíjení závisí mimo jiné na teplotě okolního prostředí, aktuální teplotě akumulátoru, výbavě pro nabíjení, stavu akumulátoru a stavu vozidla.

Ano. Místo kůže jsme vyvinuli vlastní materiál Nordico, na jehož výrobu byly použity recyklované PET lahve, přírodní materiály ze švédských a finských lesů a textil z recyklovaných korkových špuntů. Materiál Nordico má o 70 % nižší uhlíkovou stopu než je tomu u našich současných kožených interiérů. Do roku 2030 budou interiéry všech nových plně elektrických vozů Volvo zcela bez podílu kůže.

V zemích, kde jsou na Google Maps uvedeny nabíjecí stanice, najdete veřejné nabíjecí stanice přímo na mapě nebo pomocí aplikace pro chytrý telefon.

Ano.

Ano. Služby Google jsou k dispozici v rámci balíčku digitálních služeb, jehož čtyřleté předplatné je dodáváno společně s vozem. Pokud se po uplynutí této doby rozhodnete předplatné prodloužit, vstoupí v platnost nové podmínky a poplatky.

Společnost Volvo Cars dodržuje politiku kompletní dohledatelnosti. Chceme, aby naši zákazníci měli jistotu, že suroviny pro výrobu akumulátorů jejich vozů byly získány odpovědně. Dohledatelnost v rámci našeho dodavatelského řetězce kobaltu výrazně zdokonaluje zavedení technologie blockchain. Technologie blockchain v kombinaci s inspekcemi dolů, GPS sledováním, skenováním vstupů a výstupů, prověřováním poskytovatelů logistických služeb, rozpoznáváním obličejů, kontrolami totožnosti a sledováním času přispívá k efektivní dohledatelnosti všech fází cesty materiálu z dolu až do výrobního závodu.

Mimo to s dodavateli úzce spolupracujeme na zajištění udržitelnosti našich výrobků a služeb. Usilujeme o odpovědné získávání nerostů a kovů a plně podporujeme Pokyny OECD pro náležitou péči v zodpovědných dodavatelských řetězcích nerostných surovin z oblastí postižených konflikty a vysoce rizikových oblastí.

Chování v oblasti udržitelnosti je klíčovým hlediskem při posuzování a výběru našich dodavatelů. Chování stávajících dodavatelů monitorujeme a zjištěné skutečnosti doplňujeme nezávislými audity. Od našich dodavatelů akumulátorů rovněž vyžadujeme, aby minimalizovali emise uhlíku ve výrobě, mimo jiné také využíváním energie z obnovitelných zdrojů. Všichni naši dodavatelé musejí vyjádřit souhlas s Kodexem jednání pro obchodní partnery společnosti Volvo Cars, jehož součástí je dodržování lidských a pracovních práv.

Bezpečnost je součástí naší DNA. Naší dlouhodobou vizí v oblasti bezpečnosti je snížit u nových vozů Volvo počet dopravních nehod na nulu. Tento cíl vychází z našeho neochvějného úsilí o neustálé zvyšování bezpečnosti. Součástí standardní výbavy modelu Volvo EX90 je laserový senzor lidar, superpočítač využívající funkce umělé inteligence a robustní sada vnějších i vnitřních senzorů. Díky této kombinaci dosahuje Volvo EX90 nejvyšší úrovně standardní bezpečnosti mezi vozy Volvo.

Uvedený popis se týká budoucích technologií a funkcí, jejichž možnosti se mohou lišit. Funkce nemusí být dostupné ve všech zemích a v závislosti na konkrétní zemi nebo modelu nemusí být součástí standardní výbavy.

Google, Google Play a Google Maps jsou ochranné známky společnosti Google LLC.

Objednat servis Testovací jízda Nový vůz Kontakt
Nahoru